Cem Şen Eğitimleri Okan Albant 3

Cem Şen Eğitimleri Okan Albant 3

Yer: Park West Yaşam Merkezi/ Salutem

Tarih: 26.09.2020-27.09.2020

Saat: 10:30-17:00

Cem Şen Eğitimleri Okan Albant 3

ÜÇÜNCÜ AŞAMA/ XİN SHEN ZHUANG FA – Beden ve Zihin Formu

Eğitmen: Okan Albant

Bu aşamada, bir önceki aşamada geliştirmeye başladığımız gevşeme becerisini kullanarak daha büyük zihnimizin ya da ruhumuzun, bedenimiz olarak adlandırılan ve bilincimizi barındıran “çerçeve” ya da “kalıp” ile birleşmesini sağlayacağız. Bu amaçla “Beden ve Zihin Formu” olarak tanımlanan bir çalışma kullanacağız.

Çalışma, omurganın canlanmasını ve beyni dolduran serebrospinal sıvıların rahatça hareket etmesini sağlar. Bu sayede beynin ve sinir sisteminin canlanmasını, bedenin bebeklikteki mükemmel haline geri dönmesini sağlar.Çin’deki bazı önemli hastanelerde yapılan araştırmalar, Beden ve Zihin Formu çalışmasının düzenli uygulandığında şu faydalar sağladığını saptamıştır:

• Omurgadaki bozuklukların ve ona bağlı iç organ sorunlarının iyileşmesi

• Kanserde iyileşme hızının artması

• Fıtık sorununun hafiflemesi ya da ortadan kalkması

• Enerji meridyenlerinin temizlenmesi ve açılması

• Ense, boyun, kürek kemiklerinin arası, bel, kalça, göğüs gibi kan durgunlaşmasının oluştuğu bölümlerin rahatlaması ve buradaki enerjinin harekete geçmesi

• Beyin yarı küreleri arasında iletişimin güçlenmesi

• Bağışıklık sisteminin güçlenmesi

MEDITATION

meditation

DÖRDÜNCÜ AŞAMA / NEİ GONG

Yaşamsal Enerjinin Geliştirilmesi

Bu aşama’da ateş ile simgelenen yaşamsal enerjinin geliştirilmesi üzerine odaklanacağız. Buradaki ateş terimi hem bu çalışmanın kendisinin bedende yarattığı sıcaklıktan hem de enerjinin bedeni ve zihni temizleme gücünden gelmektedir. Fiziksel anlamda çalışma sırasında hissedilecek olan ısı bize, Qi olarak adlandırılan yaşamsal enerjinin harekete geçtiği bildirirken bir yandan da enerji kanallarındaki tıkanıklıkların yanarak temizlenmesini sağlamaktadır. Bu temizlenme işlemi bedendeki her tür tıkanıklığı temizleyerek hastalıkları sonlandırmaya çalışırken bir yandan da Qi’yi üretme ve depolama kapasitemizi artırmaya başlayacaktır.

ALTERNATIVE HEALING

alternative healing